Kandıra Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz salı günü yapılan toplantısında ortalık fena karıştı. İddialara göre, kavganın bir tarafında Belediye Başkanı Adnan Turan, diğer tarafında da MHP Kandıra İlçe Başkan Yardımcısı Yavuz Sibiç vardı. İkili, özel imar izni nedeniyle mecliste ağız dalaşı yaşadı. Cumhur İttifakı’nda adeta çatlağa neden olan süreç, iddialara göre şöyle gelişti:

yüzde 40’ı kamulaştırıldı. Otel dikilmek istenen arazinin bir kısmına dörtyol kavşağı yapıldı. Geçtiğimiz yılın Ramazan ayında Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ı makamında ziyaret eden Yavuz Sibiç, haklarının yenildiğini iddia ederek yardım istedi. Adnan Turan da dilekçe ile belediyeye başvurmasını istedi. Sibiç başvurdu ancak dilekçesi, “Kamulaştırma olan yere özel yapı dikilemez” denilerek reddedildi.

İL DIŞINA İMAR İZNİ

Her Kandıra Belediye Meclisi’ni takip eden Yavuz Sibiç salı günkü toplantıya da katıldı. İşte ne olduysa ondan sonra oldu. Kamulaştırma kararı verilen Balcı Köyü’ndeki bir araziye(sahibi Kocaelili değil) imar izni verildi. Hem de tüm üyelerin oybirliği ile… Karara tepki gösteren Yavuz Sibiç meclis üyelerine dönerek, “Bizim işimiz olmuyor ama dışarıdan gelenlerin işini hemen hallediyorsunuz. Kamulaştırma olan yerde imar izni verdiniz” dedi. Başkan Turan, “Böyle konuşamazsınız” diyerek, Yavuz Sibiç’i susturmak istedi. Ancak Sibiç’in yanıtı daha sert oldu. “Bundan böyle Kandıralıyım diye gezme” tepkisini gösteren Yavuz Sibiç, meclis salonunu terk etti.