TOKİ Konut başvuruları başladı uzun kuyruklar oluştu

TOKİ'nin Sekbanlı'da satacağı 238 ucuz konut için Ziraat Bankası önünde uzun kuyruklar oluştu. Başvurular Ziraat Bankası şubelerinden yapılabiliyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ( TOKİ), yurt genelinde farklı illerde dar gelirli vatandaşlar için binlerce konutu satışa çıkarttı. TOKİ’nin satışa çıkarttığı konutlar arasında   İzmit Sekbanlı ve Sepetçi bölgesinde yapımı devam eden 238 daire de bulunuyor. Konutlar için başvurular bugün başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşlar Ziraat Bankası şubeleri önünde kuyruklar oluşturmaya başladı. Başvurular 22 Temmuz’da sona erecek. 29 Temmuz’da konut belirleme kurası çekilecek.

KOCAELİ'DE İKAMET ŞARTI

Başvuracak kişilerin üzerinde tapu kaydı olmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce TOKİ’den konut almaması şartını yerine getirmesi gerekiyor. Başvuruda bulunacak kişilerin Kocaeli ili nüfusuna kayıtlı olması veya Kocaeli ili sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması şartı aranıyor.

240 AY VADE

24 ilde toplam 3 bin 151 konutun satışa çıkarılacaığnın duyurulduğu ilan göre, kuralı usulüyle gerçekleştirilecek olan satışlar için başvurular ise 18 Temmuz'da başlıyor Kuralı satışlara başvuru yapacak vatandaşlar yüzde 10, 12, 15, 25 peşinat ve 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade ile konut sahibi olabilecek. Başvurular ise 22 Temmuz'a kadar Halkbank ve Ziraat Bankası'nın şubeleri aracılığıyla yapılacak. Kuraya girmek isteyenlerin 2 bin TL başvuru ücreti ödemesi gerekiyor. 

18 Tem 2022 - 11:05 - Gündem

Kocaeli haber seopix