Yaşar Şanlı'dan Bakanlığa çağrı!

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı Uzman ve Başöğretmenlik sınavla yapılmasının hatalı olduğunu söyleyerek " MEB'in yanlış sistem üzerine inşa ettiği bu zorlayıcı tavrından vazgeçmesi gerekmektedir. MEB bir an önce bu sistemden vazgeçmelidir " dedi

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı Uzman ve Başöğretmenlik sınav sistemi ile ilgili hataları dile getiren bir açıklama yaptı. Sendikayla iletişim kuran her öğretmenin Uzman ve Başöğretmenlik videoları ile ilgili eleştirilerini dile getirdiğini belirten Şanlı açıklamalarında şu ifadeleri kullandı;

NE EĞİTİMİ VERMEYİ AMAÇLAMAKTADIR

"Öncelikle Uzman ve Başöğretmenliğin sınavla yapılmasına tepki var. Ayrıca videoların monoton bir tarzda olması, bir promterdan okunmasının sıkıcı olduğunu ilettiler. 180 saatlik bir sürenin daha iyi değerlendirilebileceği aşikar. Her öğretmenin bir ders anlatma sistemi olduğu unutulmadan konu başlıkları ve/veya sorumlu olunan konular kitap vey PDF formatını bilgisayarına yükleyip kendisi hazırlık yapabilir. MEB. En az 10 yıllık mesleki geçmişi bulunan öğretmene uzaktan okuma yapılan bir sistem üzerinden ne eğitimi vermeyi amaçlamaktadır. Ayrıca teknik aksaklıklarda çabası, bir çok öğretmen bugün bağlantı kuramadığını ve videoları tekrar baştan izlemek zorunda kaldıklarını iletti.

BİR AN ÖNCE BU SİSTMEDEN VAZGEÇMELİ

Yine internet bağlantısı ve kotasıyla ilgili problemleri dile getirdiler. Yaz tatilinde internetin olmadığı bölgelerde bulunan öğretmenler çalışma yerlerine dönmek zorunda kalıyorlar.
Yaklaşık 10 aydır okulda öğrencileri ile iletişim halinde eğitim ve öğretimi sürdüren öğretmenler 2 aylık dinlenme esnasında da günlük 4 ders izlese Eylül'ün 5'ine kadar eğitimi ancak tamamlayabilir. Kariyer basamaklarını önemsiyor. Uzman ve başöğretmenliğin çalışma yılı ve tecrübeye dayalı olarak tüm öğretmenlere verilmesi gerektiğini ifade ediyor. MEB'in yanlış sistem üzerine inşa ettiği bu zorlayıcı tavrından vazgeçmesi gerekmektedir. MEB bir an önce bu sistemden vazgeçmelidir."

19 Tem 2022 - 09:43 - Gündem

Kocaeli haber seopix