Vali Yavuz ve Başkan Büyükakın Kocaeli Stadyumu’nu inceledi “7 milyon civarında maliyetle tamamlamış olacağız”

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, kentin takımı Kocaelispor’un stadının yenilenme aşamasını yerinde inceledi. Vali Yavuz inceleme sırasında, “Bu takım için iyisi olmalı” ifadelerini kullandı.

Ayşe Uğuz
Ayşe Uğuz Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz bugün yeni sezon öncesi yenilenme işlemleri başlayan Kocaeli Stadyumu ile ilgili incelemelerde bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın da katılım sağladığı inceleme sırasında stadın geçtiğimiz sezon yaşadığı eğim sorununa dair çözümler üzerine konuşuldu. Çimin teknik yapısı ve oluşum süreciyle ilgili bilgi veren yetkililer çimlerin büyümesinin 28 Ağustosta oynanacak ilk maça yetişememe ihtimali olduğunu belirtti. İncelemelere Kocaelispor Başkanı Engin Koyun ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti. 

“7 MİLYON CİVARINDA BİR MALİYETLE TAMAMLAMIŞ OLACAĞIZ”

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz inceleme sonrası yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz sezon stadyumun eğim sorunundan kaynaklı futbolcularımız zorlandı. Biz de stadyumun eğim sorunuyla ilgili sıkıntıları atlatmak için bir girişimde bulunduk. Bu sorunlara dair kalıcı çözümler üretmek istiyoruz çalışmalarımızı bu çerçeve içinde gerçekleştirmeye gayret gösteriyoruz. 24 Mayıs tarihinde ihalesini gerçekleştirdik. Zemini tamamen hibrit hale getiriyoruz, sulama sistemlerini tekrar değiştiriyoruz, sahanın etrafındaki değişiklikleri yapıyoruz. Böylelikle Kocaelispor’umuza yakışır biz zeminle sezonu açmak istiyoruz. 7 milyon civarında bir maliyet ile burayı tamamlamış olacağımızı ümit ediyorum. Büyükşehir belediye başkanımızla birlikte karşılıklı sevgi saygı çerçevesinde çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Genç sporculara da buradan sevgilerimi sunmak istiyorum. Umuyoruz ki çalışmalar sonucu güzel bir sezon açacağız” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKAKIN: YÖNETİLEMEZ KISIMLARA MÜDAHALE ETMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise çalışmalarla ilgili, “Teknik sorunların çözümü için incelemelerimiz devam ediyor. Teknik kısımda çalışan arkadaşlarımızın açıklamalarına göre bu kısımlarda bir sorun görünmüyor ama çimin canlı olmasıyla birlikte yönetilemez kısımlara müdahale etmeye çalışacağız. Elimizden gelenin en iyisini yaparak yeni düzenlemelerimizle birlikte sezonu bu şekilde tamamlayacağız. Buradaki arkadaşlarımız ellerinden geleni yapıyorlar biz de elimizden geleni yaptık. Umuyoruz ki teknik olarak bir sıkıntı yaşamayız arkadaşlarımızda buradaki sezona en temiz şekilde başlar diye ümit ediyoruz” şeklinde konuştu.

21 Tem 2022 - 11:09 - Gündem

Muhabir  Ayşe Uğuz

Kocaeli haber seopix