Bu Kent Konut ne zaman durumu olmayan kişiler için bir çalışma yapacak?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi temmuz ayı olağan meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi. Bayramdan sonra gerçekleştirilen ilk mecliste önemli gündem maddeleri görüşüldü.

Ayşe Uğuz
Ayşe Uğuz Tüm Haberleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi temmuz ayı olağan meclis toplantısının birinci oturumu bugün Kocaeli Kongre Merkezi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın başkanlığında gerçekleştirildi. 124 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandığı mecliste gündeme gelen dolgu alanlarının Kent Konut’a devredilmesine muhalefet şerhi koyuldu. Engin Taşdemir söz alarak “Kent Konut ile ilgili sürekli meclise hafriyatların düzenlenmesi ile ilgili bir konu gündeme geliyor. Bu Kent Konut ne zaman durumu olmayan kişiler için bir çalışma yapacak?” dedi.

İKTİDARDAN VAR MI Kİ MUHALEFETTEN OLSUN?

Büyükakın ise “Tuana Evleri yüzde 97’si bitmek üzere. Sağlık Kent Konutları başladı. Toplam 800 tane konut devam ediyor. Keşke bizim de açımızdan bakılsa.” dedi.Taşdemir ise “Sizde bizim gözümüzden baksanız keşke. O yönetimlerde keşke muhalefetten birileri olsa böyle olmaz.” dedi. Büyükakın ise iktidardan aday var mı ki muhalefetten olsun. Niye olsun sadece para alın diye mi olsun. Mantığı ne? Bu çok garip bir tartışma. Meclis üyeleri de olsun diye mi yapalım yani ne palım? Denetlenmediği için mi orda olalım diyorsunuz? Oralar denetlenen yerler zaten. Oralar Sayıştay tarafından yükleniyor zaten. Denetim imkânını sağlama fırsatını ben size veriyorum. Her şeyine bakabilirsiniz. Ama sadece biz de bakalım biz de orda olalım mantığı çok doğru değil” ifadelerini kullandı.

21 Tem 2022 - 15:45 - Gündem

Muhabir  Ayşe Uğuz

Kocaeli haber seopix