İSU'da önemsenmeyen konu Büyükakın'a özür diletti

İSU 2022 yılı Olağan Genel Kurulu toplantısının birinci oturumu bugün gerçekleştirildi. Toplantıda 3 gündem maddesi görüşülüp karara bağlandı.

Ayşe Uğuz
Ayşe Uğuz Tüm Haberleri

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSU) 2022 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün Büyükşehir Meclisi toplantısı sonrası yapıldı. Toplantıda bilgi veren İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, “Kocaeli nüfusunun artması sonucu organizasyon şemamızın yeniden yapılanmasına karar verdik. Özellikle müsilaj sonrası şemaları ve bölümleri birbirinden ayırdık bunun da sebebi Müsilaj oldu. İşletmeler daire başkanlığımız vardı. 12 ilçeyi bakıyordu. İsmini değiştirdik sadece. Her ilçede iki daire başkanı olacak” ifadelerini kullandı.

HAKLI BİR ELEŞTİRİ

CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, “Biz İSU ile ilgili bilgi almak istiyoruz. Ama İSU’dakilerden haber alamadık. Buraya geliyoruz bu saate kadar hiçbir haberimiz yoktu. Bizde bilgi almak istiyoruz. Bu konular sizin bilginiz dahilinde mi yaşanıyor yoksa ben art niyet arayacağım. Başkan Büyükakın, “Haklısınız. İSU’ya davet edebilirsiniz, bilgi verebilirsiniz. Bu eleştiri haksız bir eleştiri değil. Olağanlarda da aynı şekilde bir tutum sergileyelim” ifadelerini kullandı.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL MADDESİ

İSU Genel Müdürlüğü’nde çalıştırılacak olan sözleşmeli personellere dair konuşan Sağlı, “Bize ihtiyacımız olmayan birçok kadro verildi. Teknik kadroya çevirmek durumunda kaldık. 632 tane teknik kadromuz oluşuyoruz. 190 tanesi zaten şu an da çalışıyor diğerlerini de değerlendireceğiz. Toplamı ise 1070. Kişinin bitirdiği okul ile yaptığı iş uyuşuyorsa sözleşmeli memur alacağız” ifadelerini kullandı.

21 Tem 2022 - 16:55 - Gündem

Muhabir  Ayşe Uğuz

Kocaeli haber seopix