O afişe bir tepki de Çınar’dan geldi: “İzmit’e hizmet için  değil, eylem için gelmiş”

AK Parti İzmit İlçe Başkanvekili Yusuf Sami Çınar, İzmit’in 3 yıldır her gün gerilim yaşadığını ve bunun sorumlusunun hizmet yerine polemik üretmekle meşgul olan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet olduğunu belirterek, “Hizmete değil, eyleme gelmiş. Yönetmeyi değil, bölmeyi seçiyor” dedi.

İzmit’in üç yıldır ne hizmet ne de yatırım alamadığını belirten Çınar, şunları söyledi: “Ortada çok ciddi bir gelir ve kaynak var ama bunu doğru yönetemeyen, daha doğrusu sürekli şirket kurdurup buralara çoğu reklam çalışmaları olmak üzere ihalesiz iş paslayan bir anlayış var. Bu anlayışın vatandaşa hiçbir faydası ve getirisi olmadığı gibi sadece belediye başkanının daha geniş kitlelere yalanını yaymak için kullanılıyor. Ancak İzmitliler durumun farkında.”
YÖNETMEK DEĞİL, BÖLMEK İSTİYOR
“Gezi olaylarında Atatürk Kültür Merkezi’ni kirleten, kin ve nefret eylemleriyle dolu bez afişlerin bir benzeri şimdi Belsa Plaza’ya asılmış. Araç alımı tartışmasında 122 milyonluk TL’lik farkı bir türlü açıklayamayan ve sonunda ‘Olur böyle ufak tefek farklar’ diye geçiştiren Fatma Hanım, kurduğu vakfa da belediyenin para aktarılmasını istedi. Şeffaflıktan uzak, halka hesap veremeyen bu anlayışı kabul etmek kendisini engellemek olmadığını açıkça bildiği halde sadece şehri germek için bu yalan afişlerini kullandı. Bütün bunlar bir kez daha gösteriyor ki, İzmit’e hizmete değil, eyleme gelmiş. Yönetmeyi değil, bölmeyi istiyor”.

24 Tem 2022 - 16:38 - Gündem

Kocaeli haber seopix