Zafer Partisi Kocaeli’den Vedat Çalık açıklaması “Tahrikten uzak kalacağız”

Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde il başkanlığı görevinden alınan Vedat Çalık ile ilgili açıklama yaptı.

Zafer Partisi Kocaeli İl Başkanlığı geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Ümit Özdağ tarafından il başkanlığı görevinden alınan Vedat Çalık ile ilgili yazılı bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada, “ Zafer Partisi Kurucu İl Başkanlığı görevini yürüten, Vedat Çalık'ın, AKP’li Belediyeler ile tespit edilen çıkar ilişkileri, milliyetçi geleneğe ve toplum düzenine uymayacak davranışları hasebiyle görevden alındıktan sonra yapmış olduğu; hakaret, haberleşme gizliliğinin ihlali, güveni kötüye kullanma, mala zarar verme ve benzeri suçlara salık veren eylemleri hakkında, KOCAELİ CUMHURİYET SAVCILIĞINA suç duyurusunda bulunma ve gerekli adli süreci başlatma zarureti hasıl olmuştur” ifadeleri kullanıldı.

“HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU”

Açıklamanın devamında, “Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ’a yönelik olarak sarf edilen mesnetsiz iddialar neticesinde gerçekleşen; iftiralara, hakaretlere ve asılsız suçlamalara binaen Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ’ın avukatları tarafından -ayrıca- suç duyurusunda bulunularak gerekli adli sürecin başlatıldığı bilgisi havidir.

“HİÇ BİR BAĞI KALMADI”

Çıkar ilişkileri ve kapalı kapılar ardında cereyan eden gizli emelleri açığa çıktıktan sonra Genel Merkez tarafından görevinden alınan bu şahsın, ZAFER PARTİSİ ile hiçbir bağı kalmamıştır. İlgili şahsın ZAFER PARTİSİ unvanı altında yapacağı hiçbir açıklamaya riayet edilmemesi ve ZAFER PARTİSİ ile bağdaştırılmaması gerektiği izahtan varestedir.
ZAFER PARTİSİNİN ve Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın hukuk devleti ilkesine bağlılıklarının bir tezahürü olarak haklarında gerçekleştirilen her türlü provokasyona, tahrike ve bilumum yasa dışı faaliyetlere dair hesabı Hukuk sınırları çerçevesinde sorulacaktır.

“TAHRİKTEN UZAK KALACAĞIZ”

ZAFER PARTİSİNE gönül vermiş değerli vatandaşlarımız: Her türlü provokasyon ve tahrikten uzak kalacağız. Haklarımızı TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN, LAİK ve DEMOKRATİK hak arama merci olan BAĞIMSIZ MAHKEMELERİNDE arayacağız. ZAFER PARTİSİ kadroları, başta Kocaeli İl Başkanlığı olmak üzere; görevinin başında, sorumluluklarını yerine getirmek için çalışmalarına devam etmektedir. Kamuoyuna saygılarımızla” ifadeleri kullanıldı.

25 Tem 2022 - 21:51 - Gündem

Kocaeli haber seopix