AKP Gençlik Kolları Başkanı Çağlayan:4 aya sünger çekerek 2023 yılı için mücadele edeceğiz

Baki Özdemir’in istifasının ardından 131 gün boş kalan il Gençlik Kolları Başkanlığı görevine gelen Çağatay Çağlayan bugün basınla bir araya geldi.

Ayşe Uğuz
Ayşe Uğuz Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Geçtiğimiz aylarda Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Baki Özdemir’in istifasının ardından 3 buçuk ay sonra başkanlık görevine Çağatay Çağlayan geldi. Çağlayan’ın başkan olarak atanmasının ardından bugün AKP Kocaeli İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Çağlayan’ın yanı sıra il gençlik kolları yönetimi, 12 ilçe başkanı ve teşkilat yöneticileri, ayrıca adaylardan Doğan Orak, Semih Tayyip Gülcan, Safahan Kocaman ve Murat Yılmaz da katıldı. 19.00’da başlayacağı duyurulan toplantı 19.30’da başlaması ve yalnızca 5 dakika sürmesi şaşkınlık yaratırken yeni başkan Çağlayan’ın soru almaması ise dikkat çekti. Ayrıca toplantıda, AKP Kartepe İlçe Gençlik Kolları Yöneticisi olan 27 yaşındaki Hasan Hüseyin Yılmaz’ın hayatını kaybetmesi nedeniyle Fatiha okundu.


“ÜZERİNE BİR SÜNGER ÇEKEREK 2023 YILINI HEDEFLEYECEĞİZ”
Çağlayan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “İl başkanımızın, milletvekillerimizin istişareleri sonucunda genel merkezimiz yedi aday çıktığımız bu yolda şahsım ve bir arkadaşımızı değerlendirerek il başkanlığına görevini tebliğ etmiş bulunmakta. Bizler bugünden itibaren 4 ayı geride bırakarak, üzerine bir sünger çekerek, birliğimizi, beraberliğimizi 2023 yılın hedefiyle büyüyen nesiller olarak elimizden gelen bütün mücadeleyi, Cumhurbaşkanımızın davasını, Cumhurbaşkanımızın dünya üzerinde verdiği kutlu davayı bizden sonraki gelecek nesillere aktarabilmek adına elimizden gelen bütün mücadeleyi vermeye devam edeceğiz.


“ADAY ARKADAŞLARIMIZIN ÇOĞU BURADALAR”
Birlik ve beraberliğin bugüne kadar olduğu gibi en yüksekte olduğu Kocaeli teşkilatları yeniden, kendinden daha emin bir şekilde tüm Türkiye’de adından söz ettirerek bütün mücadelesini vermeye devam edecektir. Bizlerin en büyük gayesi Cumhurbaşkanımızın omzundan bir toz tanesi kadar yük alabilmek, onun yanında olabilmek. Bütün mücadelemizi bu yönde veriyoruz. 7 adayla yola çıktık. Bütün aday arkadaşlarımızın çoğu buradalar. Masamızın etrafında mücadele etmeye devam edeceğiz. Hepimizin hedefi, ideali yarınların Türkiye’sine hep beraber ulaşmak.”

26 Tem 2022 - 20:27 - Gündem

Muhabir  Ayşe Uğuz

Kocaeli haber seopix