P Plaka’ KOTO Meclisi gündeminde “Plakalar konusunda doğru karar alındığını düşünüyorum”

Kocaeli Ticaret Odası Temmuz ayı meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi. Kocaeli gündeminde yerini koruyan P Plaka konusu ise KOTO Meclisinde de görüşüldü.

Ayşe Uğuz
Ayşe Uğuz Tüm Haberleri

Kocaeli Ticaret Odası ( KOTO) Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, KOTO binasındaki Burhan Kasım Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan başkanlık ederken KOTO Başkanı Necmi Bulut ve yönetim kurulu üyeleri de toplantıya katılım sağladılar. Toplantıda 5 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

P PLAKA KONUSU KOTO MECLİSİNDE

KOTO Meclis Üyesi Mehmet Yaşar meclisin dilek ve temenni bölümünde Kocaeli gündeminde yerini koruyan ve tartışmaya yol açan P plaka konusuyla ilgili yaptığı sunumda, “Kocaeli’de Üniversite’nin ve Odamızın çalışmaları doğrultusunda yaptığı çalışmalarda P plakaya ihtiyaç var. Ve Büyükşehir 500 adet P plaka piyasaya sürülecek. Toplu taşımada ciddi anlamda araç fazlalığı oldu. 573 tane hatlı minibüsün p plakaya çevrilmesi gerekiyor. P plakanın verilme şeklini Ticaret Odası ve UKOME ile birlikte çalışarak belirledik. Bu arada herhangi bir rant oluşmadı. Fiyatlar belirlenmiştir. Hatlı minibüslerin P plakaya dönüşmesiyle kangren çözülecektir. Bu konuda Kocaeli’nin ciddi anlamda eksiği vardır ve sizlerden desteklerinizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

BULUT’TAN P PLAKAYA DESTEK

KOTO Başkanı Bulut ise meclis sonu yaptığı konuşmada, “P plakalı konuyu gündeme taşıdığı Mehmet arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Odamızın bulunduğu ilçelerde, bu bölgelerde esnafımızla ilgili oluşan sıkıntılarda Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin desteğini gördük. Geçmişte de biliyorsunuz, dolmuş taksilerimiz vardı. Pandemide işleri bozulmuştu. Şimdi yeniden bu arkadaşlarımız normal taksi konumuna geldi. Esnafın da buna ihtiyacı vardı. Bugün de plakalar konusunda doğru karar alındığını düşünüyorum. Esnafın dayanışmaya ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

27 Tem 2022 - 12:01 - Gündem

Muhabir  Ayşe Uğuz

Kocaeli haber seopix