Yuvam Akarca’daki duvarı Tahir Başkan yaptıracak

İzmit İlçesi Yuvam Akarca Mahallesinde defalarca belediyeye bildirilen fakat işlem yapılmaması sonucunda Şubat ayının ortasında bir gece yarısı yıkılan istinat duvarının ağustos ayında Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak.

Kocaeli İzmit İlçesi Yuvam Akarca Mahallesinde, 9 şubat akşam saatlerinde meydana gelen olayda, daha önceden İzmit Belediyesine defalarca bildirildiği öğrenilen istinat duvarı, büyük gürültü ile çöktü. Çevre sakinlerinin büyük panik yaşadığı olayda, şans eseri ölen veya yaralanan olmadı fakat yıkılan duvar parçaların üzerinde ot yeşermeye başlamasına rağmen istinat duvarı yetkililer tarafından yapılmadı. Konu ile ilgili yaptığımız haberin ardından açıklama yapan Yuvam Akarca Toplu Yapı Üst Yönetim Başkanı Adem Elbaş, duvarı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tahir Büyükakın’ın yaptıracağını belirtti.

“DUVARI BAŞKAN YAPTIRACAK”

Elbaş, “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile görüşme yaptım. Normalde duvar iki belediyeye de ait değil ada yönetiminin sorumluluğunda ama yönetimin yaptırabilecek gücü olmadığı için Tahir Başkan bize söz verdi yaptıracak. Normal şartlarda ihalaye girmesi gerekiyordu ama başkan belediyenin yol yapım çalışmalarını yapan ekibe yaptıracağını söyledi” ifadelerini kullandı.

27 Tem 2022 - 14:37 - Gündem

Kocaeli haber seopix