Cedit İhalesi’nde 2 talipli

İhalesi geçen yıl yapılan ve kazanan firmanın artan maliyetler nedeniyle tasfiye sürecine gittiği Cedit Kentsel Dönüşüm Projesinde yeni ihalesi bugün gerçekleştirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına devredilen İzmit Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi’nde binaların yıkım işlemleri tamamlandıktan sonra yapılan ihaleler farklı gerekçelerle iptal edilmişti. İhale bugün 11.30’da gerçekleşecek. Kocaeli’nin en önemli kentsel dönüşüm projesi olan Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili yapım ihalesi geçen yıl eylül ayında gerçekleştirilmişti. 1.105 konut ve 6 dükkandan oluşan ihaleyi 368 milyon 28 bin TL teklif veren Ali Acar İnşaat kazanmıştı. Şirket, artan inşaat maliyetleri nedeniyle projeyi yapamayacağını bildirmişti. Sonraki süreçlerde birkaç kez daha yapılan ihaleler de iptal edilmişti. Son olarak 16 Haziran tarihinde yapılması gereken Cedit ihalesi bir gün kala TOKİ Başkanlığı tarafından iptal edilmiş ve ihalenin 28 Temmuz tarihinde yapılacağını duyurmuştu. Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için ihale bugün saat 11.30’da Ankara’da TOKİ Başkanlığında gerçekleştirilecek ve çalışmaların en kısa sürede başlayarak hak sahiplerine evleri teslim edilecek.

2 FİRMADAN TEKLİF

Cedit’te yapılacak 1105 konut ve 6 dükkan için yapılan ihalede muhammen bedel 1 milyar 44 milyon 299 bin lira olarak belirlenmişti. İhaleye giren En-Sa Yapı ve İnşaat 1 milyar 95 milyon, Haldız İnşaat ise 1 milyar 98 milyon 61 bin lira teklif verdi.

28 Tem 2022 - 14:34 - Gündem

Kocaeli haber seopix