Ev sahibinin örnek davranışını yazıya döktü

Kocaeli’de tanınan ve sevilen iş insanı Aydın Burgul’un örnek davranışını gazetemizle paylaşan kiracısı Ahmet Mert Deniz, “ İmkanı olan tüm insanların göstermesi gereken bir davranışı Aydın Burgul bize gösterdi” ifadelerini kullandı.

Son dönemlerde artan ev fiyatlarının ardından kiracılar zor durumda kalırken örnek davranış sergileyen ev sahipleri de gündemde yerini almaya devam ediyor. Kocaeli’ye geldiğinde yaşadığı süreci anlatan ve örnek davranış sergileyen ev sahibine teşekkür etmek isteyen 3 çocuk babası Ahmet Mert Deniz gazetemize gönderdiği yazısında, “Fırsatçı ev sahiplerinden ziyade örnek davranış sergileyen ev sahiplerine ihtiyacımız var. Bu yazıyı paylaşmak istememin sebebi okuyan ev sahiplerinin de örnek alması” ifadelerini kullandı.

“KADER BİZİ AYDIN BURGUL ABİMLE KARŞILAŞTIRDI”

Deniz yazısında, “Ben asgari ücretle çalışan bir Özel güvenlik görevlisiyim Çıkarların ön planda olduğu bir dünyada Bir ev sahibinden bahsetmek istiyorum. 5 yıl önce Alikahya’ya geldik önce ev sonrada iş bulmam lazımdı evliyim üç çocuğum var . Kader bizi Aydın Burgul Abiyle karşılaştırdı durumumu anlattım işim yok dedim ama evde bulmam lazım dedim o da bana bir süre sonra haber vereceğini söyledi her işadamı gibi beni başından savdığını düşündüm aradan iki gün geçti arayan Aydın Abiydi ofisine davet etti. İşe giriyorsun dedi çok sevindim ama boynum büküktü çünkü ev bulamamış akrabalarımın yanında kalıyordum heyecanla geldim ve sana kendi evimi kiraya veriyorum dedi abi kira ne kadar ödeyeceğim dediğimde sen belirle dedi şok oldum.

“AYDIN ABİ BİZ SENDEN ZAMMI İSTİYORUZ DEDİ”

Beş yıl oldu aynı evde oturuyorum. bilindiği üzere ev sahipleri fırsatçı oldu bir yakınıma ev arıyoruz Alikahya bölgesinden kiralar 1000-1.500 TL bandında ve ev uygun bulamadık. Düşündüm ki ben çok ucuza oturuyorum ev sahibimi aradım abi kiraya zam yapmak istiyorum dedim o da oğlum biz senden zam mı istedik dedi yok abi vicdan yaptım 200 TL daha zam yapıyorum dedim sağ olsun Allah böyle insanları başımızdan eksik etmesin bütün dualarım böyle insanlar için. Bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Bu arada her ramazan bir kira da kârdayım kesinlikle almıyor saygılarımla” ifadelerini kullandı.

28 Tem 2022 - 22:18 - Gündem

Kocaeli haber seopix