İlaç stoklarına güncelleme geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada eczanelerde ve eczane depolarında bulunması gereken ilaçların tedarikindeki sorunlar minimuma indirgenecek bir çalışma yapacaklarını belirtti.

Uzun bir dönemden bu yana ilaç tedariki konusunda sıkıntı yaşayan eczacılara dair Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden çalışma yapacaklarını belirtti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Türkiye Eczacılar Birliği Başkanı ve üyeleriyle düzenledikleri toplantıda alınan kararları da duyurduğu paylaşımında stokların güncelleneceğini belirtti.

Koca madde madde yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Türkiye Eczacılar Birliği başkanı ve üyeleriyle dün yaptığımız toplantıda şu konularda karar aldık.
"1- Pandemi nedeniyle eczanelerimizin İTS kayıtlarında meydana gelmiş olan uyumsuzluklara ilişkin düzenleme çalışmaları yapılacak.
2- Güncel ilaç stok yönetiminin daha etkin bir şekilde yapılması sağlanarak ilaç tedarikindeki sorunlar minimuma indirgenecek.
3-Eczane ve ecza depolarında bulunması gereken ilaç listesi güncellenecek. Sağlık camiamızın değerli mensupları eczacılarımıza hayırlı olsun.”

29 Tem 2022 - 10:11 - Sağlık

Kocaeli haber seopix