Türk Devletleri Kickboks Şampiyonası başladı

Türkiye'de ilk kez gerçekleşen Türk Devletleri Kickboks Profesyonel Şampiyonası Vedat Akbulut organizatörlüğünde Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda başladı.

Yavuz Solmaz
Yavuz Solmaz Tüm Haberleri
+5
Haber albümü için resme tıklayın

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'na gerçekleşen organizasyonda Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Kıbrıs, Özbekistan, Türkmenistan ülkelerinden şampiyon sporcular yer aldı. Wako Pro K 1 Kuralları kategorisinde yapılacak olan şampiyona TV 8.5 ekranlarında canlı olarak yayınlandı.

Serenomi de konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, "Bu organizasyonun hayırlı olmasını diliyorum. Kocaeli sporun başkenti olmasını ilan ettik ve bir çok spor müsabakasını şehrimizde gerçekleştiriyoruz. Bu gecede boks sporunda Kocaeli halkına güzel bir spor şöleni yaşatmayı planladık. Herkese teşekkür ediyorum. Türkler güçlü olursa huzur olur, birlik beraberliğin tesisi için iyi bir akşam diliyorum." dedi.

TAHİR BÜYÜKAKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Program organizatörü Vedat Akbulut, "Hepiniz hoşgeldiniz. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir büyükakına teşekkür ediyorum. Bu gece özelinde herkese teşekkür ediyorum ve hoşgeldiniz diyorum." dedi.

Düzenlenen Türk Devletleri Kickboks Profesyonel Şampiyonasına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, Kocaeli Kickboks İl Temsilcisi, Teknik Direktör ve Uluslararası Hakem olan Özcan Mermer katılım sağladı.

30 Tem 2022 - 20:39 - Spor

Muhabir  Yavuz Solmaz

Kocaeli haber seopix