Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak?

‘’Bekçilik sonuçları ne zaman açıklanacak?’’ sorusu, gündemde yoğun bir şekilde aratılıyor. 17 Temmuz 2022 Pazar günü düzenlenen Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı sonuçları için geri sayım sürüyor. Temmuz ayının sonuna gelinmesiyle birlikte binlerce bekçi adayı, bekçi alımı sınav sonuçları için EGM PA duyurular sayfasına kilitlendi. Peki; Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? EGM PA ile 2022 Bekçilik sonuçları nasıl ve nerden öğrenilir?

Bekçilik sınav sonuçları için geri sayım sürüyor. 2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı, 17 Temmuz 2022 tarihinde binlerce adayın katılımıyla gerçekleştirildi. Temmuz ayının sonuna gelinmesiyle birlikte adaylar, Bekçilik sınavı sonuçları sorgulama işlemlerine hız verdi. Bu kapsamda tüm gözler, Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'ndan gelecek son dakika açıklamasında. Peki, Bekçilik sonuçları ne zaman açıklanacak? 2022 Bekçilik sonuçları nasıl ve nerden öğrenilir?

BEKÇİLİK SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

EGM PA 2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı sonuçları, 05 Ağustos 2022 tarihinde www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr ile https://www.pa.edu.tr/ internet adreslerinden yayımlanacak.

SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak olup yanlış cevap sayısının dörtte biri doğru cevap sayısından çıkarılmasıyla hesaplanan puanlar dikkate alınarak 50 (elli) ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır.

Başarı puanı hesaplaması sonucu eksi puan alan adayların puanları 0'a (sıfır) tamamlanacaktır.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılır.

31 Tem 2022 - 09:27 - Gündem

Kocaeli haber seopix