CHP Derince İlçe Başkanı Sarım’dan istifalarla ilgili açıklama “Fırsatçı anlayışın istifasını kabul ediyorum”

CHP Derince İlçe Başkanı Elvan Sarım bugün istifa eden 9 yönetici ve yönetimin bu sebeple düşmesiyle ilgili yaptığı açıklamada “Bu fırsatçı anlayışın istifasını kabul ediyorum” dedi.

CHP Derince İlçe Başkanı Elvan Sarım bugün istifa eden 9 yönetici ve yönetimin bu sebeple düşmesiyle ilgili   açıklama yaptı. Sarım açıklamasında , “Değerli basın mensupları ve Kıymetli Cumhuriyet Halk Partisi emekçileri; 2020 İlçe Kongresinde göreve gelen yönetim olarak 2 yıldır ülkemizin dönüşümü ve ülke halklarının yoksulluğuyla mücadele için görev üstlenip Derince’nin gelişimi adına çalışma yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Geçmişten bu yana CHP örgütünün onurlu mücadelesine engel olmaya çalışan yapılarla mücadele etmek biz CHP kadrolarının ilk vazifelerindendir. Gelecek seçimlerin kazanılabileceği görüntüsü, İl ve İlçemizde var olan kirli yapıları tekrar harekete geçirmiştir.

“PARTİM ADINA UTANÇ DUYUYORUM”

Kendi geleceklerini ve çıkarlarını düşünen bu yapılar partimize zarar vermeye devam etmektedir. Yönetimimizin içinden oy birliğiyle başkan seçildiğim günden bu yana çalışmalarını sürdüren İlçe başkanı olarak bu açıklamayı yapmak konusunda içinde bulunduğum durumu ve partim adına utanç duyduğumu belirterek asıl sözlerime başlıyorum.

“KÜÇÜK HESAPLAR İLE YÖNETİMİ DÜŞÜRDÜLER”

Eşimin ölümden döndüğü, bir dizi ameliyattan geçtiği ve sonucunda 5 buçuk aylık bebeğimizi toprağa verdiğim ağır süreçlerden geçtim. Hastanede olmak zorunda kaldığım bu süreçte yönetim kurulumun izniyle İlçe Başkan vekilliğini 15 günlüğüne İlçe sekreterimize bıraktım.  Her insan için çok büyük bir sınav olan bu süreçlerden geçerken yol arkadaşım dediğim insanların küçük hesaplar ile yönetimi düşürmek adına çabalamalarını öğrenince üzüntüm arttı.

“BU FIRSATÇI ANLAYIŞIN İSTİFASINI KABUL EDİYORUM”

Babamın yoğun bakıma alındığı gün de İlçe Başkanlığımıza istifa dilekçelerini ulaştırdılar. Her ne kadar verilen bu istifa dilekçeleri tüzüğün öngördüğü usullerle teslim edilmemiş ve esasında yönetimimizi düşürmeye kabil olmasa da Partimizin demokrasi ve vefa duygusuyla bağdaşmayan bu fırsatçı anlayışın yönetim kademesinde olmaması adına istifalarını memnuniyetle kabul ediyoruz.

“SİYASİ VE İNSANİ DEĞERLERE SIKMAMAKTADIR”

Bu yapılan ne siyasi ahlaka ne de insani değerlere sığmamaktadır. Bizler menfaatsiz, onurlu ve ahlaki mücadelemizi sürdürerek emeğin yanında yer almaya devam edeceğiz. Yapılan bu haksızlığı tüm açıklığıyla dile getirdiğimizi samimiyetle bildirerek süreci ilçe kongre delegelerimizin değerli takdirlerine bırakıyoruz.” dedi.

01 Ağu 2022 - 20:15 - Siyaset

Kocaeli haber seopix