Son dakika! KPSS 2022 iptal edildi! KPSS iptal edildi, KPSS sınavı iptal edildi

ÖSYM başkanı Bayram Ali Ersoy KPSS 2022'nin iptal edildiğini duyurdu! ÖSYM Başkanı Ersoy, 31 Temmuz'da yapılan #KPSS sınavının iptal edildiğini açıkladı.

ÖSYM başkanı Ersoy #KPSS 2022'nin iptal edildiğini duyurdu. KPSS 2022 sınavı iptal edildi.   ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022'de yapılacak KPSS oturumlarının ertelendiğini söyledi. Yeni KPSS takviminin 17 Eylül'de başlayacağını dile getiren Ersoy, "Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir." dedi.

NE YAŞANMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yer alan iddialarda hafta sonu gerçekleşen KPSS Lisans sınavı soruları daha önceden birilerine sızdırıldı. Başka bir iddia da ise yediiklim yayınevinin çıkardığı deneme kitaplarında KPSS Lisans sınavıyla aynı soruların yer aldığıydı. İddialar sosyal medyayı sallarken ÖSYM jet hızıyla bir açıklama yaparak iddiaları incelediklerini fakat asılsız olduğunu ifade etti. Bu açıklamadan saatler sonra ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı vermiştir. İnceleme en kısa sürede neticelenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır." şeklinde bir açıklama yayınladı. Bu gelişmeler sonrasında ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı ve yerine Bayram Ali Ersoy atandı. Ersoy az önce yaptığı açıklama ile 31 Temmuz tarihinde yapılan sınavın iptal edildiğini açıkladı.

Ersoy, "Ortaya çıkan eksiklik ve aksaklıkları açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşıp, tedbirleri alarak ÖSYM'nin milletin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız. İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır. Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz." ifadelerini kullandı.

04 Ağu 2022 - 12:57 - Gündem

Kocaeli haber seopix