1 askerimiz şehit oldu

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde terör örgütleri tarafından üs bölgemize açılan taciz ateşi sonucu yaralanan P.Uzm.Çvş. Reşat Ergin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulamayarak şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde PKK'lı teröristlerin bir üs bölgesine açtığı taciz ateşinde Piyade Uzman Çavuş Reşat Ergin'in şehit olduğunu açıkladı.

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

MSB'den yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bir üs bölgemize 5 Ağustos 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda yaralanarak hastaneye sevk edilen P. Uzm. Çvş. Reşat Ergin, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet; kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" ifadeleri kullanıldı.

ANNEMİN ÇIĞLIĞIYLA TÜM ŞEHİR UYANACAK

Şehit Ergin’in 2013 yılında sosyal medyada yazdığı “Annemin çığlığıyla tüm şehir uyanacak ama ben uyanmayacağım” şeklindeki sözü gündem olurken şehit annesi Gülşah Ergin’in feryatları yürekleri dağladı.

06 Ağu 2022 - 09:57 - Gündem

Kocaeli haber seopix