Büyükakın" 8.5 Milyar TL olan 245 eseri açıyoruz"

10. Açılış Bayramı için İzmit Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen programda açılış konuşmasını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın gerçekleşti. Büyükakın, 8 Milyar 555 Milyon TL'lik 245 eseri açıyoruz." dedi.

Yavuz Solmaz
Yavuz Solmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

YİNE DESTAN YAZIYORUZ

Kocaeli 10. Açılış Bayramı'nda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın: "Yine destan yazıyoruz. Sizin gibi yol arkadaşlarım olduğu için çok memnunum. Sahneden muhteşem görünüyorsunuz. Allah sizlerin yokluğunu göstermesin. Her zaman Kocaeli her zaman ki yerinde dediniz ve dedirttiniz.

245 ESERİ AÇIYORUZ

10. Açılış törenimize hoşgeldiniz. 8.5 Milyar TL'lik bir açılış töreni gerçekleştiriyoruz. 3.5 milyar TL'si özel firmaların açtığı fabrikalar, 3.2 Milyar TL'si Kocaeli Büyükşehir'in yaptığı 77 tane yatırım projesidir. Geriye kalan diğer belediye ve kamu yatırımlarımızdır. Bugün burada 245 eserin açılışını gerçekleştiriyoruz.

2004 YILINDA KOCAELİ'DE DEVRİM YAŞANDI

2004 yılında Kocaeli'de belediyecilik devrimi yaşandı. O zamanlar adı büyükşehir olan merkezde bir belediye vardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü belediyeciliği ile İstanbul Ve Kocaeli'de ilin tamamında sorumlu belediyecilik yapılacak dedi. Bu şehirler pilot belediye olacak denildi. Kocaeli'ye girdiğinizde konusundan bilirdiniz, Kocaeli gri şehir olarak anılırdı.

YEŞİLLE, 7 TANE MAVİ BAYRAKLI PLAJLA ANILIYORUZ

Şimdi Kocaeli'ye geldiğinizde yeşille, 7 tane mavi bayraklı plajla anılıyoruz. 2004 yılında kişi başına düşen yeşil alan sadece 0.5 metrekareydi bugün 23 metrekare elhamdülillah. Kocaeli'de geçtiğimiz 20 yılda yeşil devrim yaşandı. 8 tane daha Millet Bahçesi ile 3.5 milyon metrekare daha yeşil alan aktif olacak. " ded

06 Ağu 2022 - 18:18 - Gündem

Muhabir  Yavuz Solmaz

Kocaeli haber seopix