Konak Hastanesi büyümeye devam ediyor ''Alanında uzman 7 doktor''

Kocaeli’nin önde gelen ve güvenilir hastanelerinden biri olan Özel Konak Hastanesi bünyesine kazandırdığı yeni doktorları tanıştırmak için basın toplantısı gerçekleştirdi

Ayşe Uğuz
Ayşe Uğuz Tüm Haberleri
+10
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli’nin en köklü ve güvenilir hastanelerinden biri olan, sağlık alanında bir marka haline gelmiş Özel Konak Hastanesi bünyesine kazandırdığı 7 hekimini basın ile tanıştırmak için bugün Kartepe’de bulunan DoubleTree by Hilton Otel’de basın lansmanı gerçekleştirdi. Alanında uzman ve bilindik 7 hekimle kadrosunu daha da güçlendiren Özel Konak Hastanesi; Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Yüksel Ağca, Tıbbi Direktör Uzm Dr Özlem Bilgin’in yanı sıra, Kulak Burun Boğaz Op. Dr. Sinem Daşlı, Kardiyoloji Uzm. Dr. İrfan Yeşil, Göğüs Cerrahi Op. Dr. Sertan Erdoğan, İç Hastalıkları Uzmanı (Dahiliye) Uzm. Dr. Tuğba Turgut Bıçakoğlu, Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzm. Dr. Salih Kuyumcuoğlu, Ortopedi Ve Travmatoloji Op.Dr.Enis Yıldırım, İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzm. Dr. Yüksel Özkan’ı bünyesine kazandırdı

‘’ALT YAPIYA VE SAĞLIĞA YATIRIM YAPMAK GEREKİYOR’’

Yeni hekim kadrosunun tanıtımından sonra konuşan Özel Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Gündoğdu hastane kadrosuna katılan hekimlere teşekkür etti. Küresel bir illetin pençesinde olduklarını ifade eden Kazım Gündoğdu, “Bütün uluslar bu illeti enselerinde hissediyor. Her şeyin boş olduğu sağlığın ön plana çıktığı bir süreci yaşadık. Sağlık, barınma ve gıda dışındaki sektörler dışarı itildi. Bu dönemde Konak Hastanesi olarak bakanlığın talimatları doğrultusunda bölgeye 7/24 hizmet verdik. Bunun için bütün çalışanlarımıza ve meslektaşlarımıza teşekküre ediyorum. Kaliteli sağlık hizmeti için alt yapıya ve sağlığa yatırım yapmak gerekiyor. Bilişim teknolojileri tıbbın hizmetine yeni girmeye başladı” dedi.

“TEKNOLOJİYE ÇOK CİDDİ YATIRIM YAPIYORUZ”

Dünyanın en zor hizmetlerinden birinin sağlık hizmeti olduğunu ifade eden Gündoğdu, “Ciddi bir şekilde sağlığa yatırım yapmak lazım. Cihazlarınız olabilir ama onlara ruh vermek lazım. Bugün tanıştığımız değerli, etik çalışan arkadaşlarımız ile yeni bir soluk getireceğiz. Bizler teknolojiye çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Hiçbir zaman maddi yönünü düşünmedik. Hekim arkadaşlarımızın rahat çalışması için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Yeni dönemde bir daha bir araya geleceğiz. Sizlere yeni altığımız görüntüleme cihazlarının tanıtımını yapacağız” ifadelerini kullandı.

“GEBELER MUHAKKAK AŞI YAPTIRMALI”

Yeni bir anjiyo cihazı aldıklarını ifade eden Gündoğdu, “Çok nadir bulunan cihazlardan biri. Amacımız kaliteli sağlık hizmeti. Hem insana hem teknolojiye yatırım yapıyoruz. Bu illet devam ediyor. Daha bir yıl gibi bunla yaşayacağız gibi duruyor. Aşı yaptırınız. Bu hepimizin görevi. Direnç gösteren, aşı karşıtı ailelerini ikna etmemiz lazım. Gebelerin muhakkak aşı yapması lazım. Gebelere olan bulaş daha fazla. İkna etmemiz lazım. Ne yazık ki bebek de dahil öldürebiliyor. Bunla son zamanlarda çok karşılaştık. Aşı yaptıralım. Kovidsiz günler diliyorum” ifadelerini kullandı

“AŞI KORKUSUNU ATLATMAMIZ LAZIM”

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Ağca ise, “Pandemi döneminde sık sorulan ve bir türlü cevabı verilemeyen bir konuyu izah etmek istiyorum. Covid hastalarında veya hastalığı geçirmeyip aşı olanlarda kalp kası gibi bir durum söz konusu. Her 100 bin hastanın veya aşı yapılan 2 veya 4 tanesinde kalp kası iltihabı gerçekleşiyor. Bu kalp kası iltihabi geçiren hastalarında da tedavi edilmezse yüzde 1’i ölüyor. Ben kalp hastasıyım aşı yaptırmamalıyım korkusunu atlatmamız lazım. Aşısız olmak bu koronavirüsün daha uzun süre toplumda sirkülasyonuna izin vermesine ve aşıya karşı direnç kazanmasına neden oluyor” şeklinde konuştu.

KULAK BURUN BOĞAZ OP. DR. SİNEM DAŞLI

Tıp eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde aldı.Mezun olduktan sonra 3 ay Şırnak Devlet Hastanesi'nde pratisyen hekim olarak görev aldı. Ardından ilk TUS'u kazanarak Kocaeli Üniversitesi KBB Anabilim Dalı'nda KBB Asistanlığı' na başladı. 2015 yılında mezun olarak uzman doktor ünvanını aldı. Mecburi hizmetini Derince Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tamamladi.2021 yılında ise başasistanlık sınavını kazanarak öğretim üyesi kadrosuna geçmiştir. Şu anda Özel Konak Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Rinoplasti Timponaplasti, Timpanomastoidektomi Endoskopik sinüs cerrahisi,Otoplasti Tonsillektomi Adenoidektomi (genizeti),Baş boyun tümör cerrahisi,Septoplasti, Ses telleri cerrahisi, Bleofaroplasti,Tükürük bezi cerrahisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

KARDİYOLOJİ UZM. DR. İRFAN YEŞİL

Tıp eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, uzmanlığını İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde aldı. Özel Batman Dünya Hastanesi ve Batman Kozluk Devlet Hastanesinde görev yaptı. Şu anda Özel Konak Hastanesinde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Anjiyografi ve stent işlemi, Kalp pili, Kalp yetmezliği, Hipertansiyon hastalığı, ritim bozukluğu hastalığı, Doğuştan kalp deliklerinin tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

GÖĞÜS CERRAHİ OP. DR. SERTAN ERDOĞAN

Tıp eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı, Yedikule Göğüs Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesinde uzmanlığını aldı. Sırasıyla Yozgat Boğazlıyan Devlet Hastanesi, Saglık Bilimleri Üniversitesi Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi,İstanbul Yedikule Göğüs ve Cerrahi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi,Sağlık Bakanlığı Siirt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi, İzmit Seka Devlet Hastanesi'nde görev aldı. Şu anda Özel Konak Hastanesinde Göğüs Cerrahı olarak görev yapmaktadır. Akciğer kanseri ameliyatları, Bronkoskopi, Soluk borusu ameliyatları. Aşırı terleme ameliyatları ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

İÇ HASTALIKLARI UZMANI (DAHİLİYE) UZM. DR. TUĞBA TURGUT BIÇAKOĞLU

Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde aldı. Mezun olduktan sonra 2003-2009 yıllarında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları A.B.D Araştırma Görevlisi olarak görev aldı. 2009-2011 Sağlık Bakanlığı Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi iç Hastalıkları Uzmanı ve 2011-2021 Sağlık Bakanlıği Kocaeli Seka Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev aldı. Şu anda Özel Konak Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Endokrin bozuklukların (tiroid ve diyabet) tanısı ve tedavisi, Hipertansiyon,Böbrek hastalıkları tanısı ve tedavisi, Romatolojik hastalıkların tanı ve tedavisi, Kan hastalıkları, Sindirim Sistemi Hastalıkları ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI UZM. Dr. SALİH KUYUMCUOĞLU

On dokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını tamamlamıştır. Sırasıyla Gümüşhane Devlet Hastanesi, Özel Buhara Hastanesi, Özel Park hayat Hastanesi'nde görev almıştır ve şu anda Özel Konak Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Sağlıklı çocuk gelişimi, Astim, Akut brongioi, Üst solunum yolu enfeksiyonu, Alt solunum yolu enfeksiyonu ner sistem enfeksiyonu, Sağlıklı bebek gelişimi ve takibi, Akut gasumenrerit tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkanhizmetler arasındadır.

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ OP.DR.ENİS YILDIRIM

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tıp Fakültesi'nde uzmanlığını almıştır. Sırasıyla Acıbadem Kadıköy Hastanesi, Şırnak Devlet Hastanesi,Nişantaşı Ortopedi Merkezi, Adatip Hastanesi, Altinova Hastanesi, Medar Hastanesi ve şu anda Özel Konak Hastanesi'nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Kalça artroskopisi, Omuz artroskopisi, Ön çapraz bağ ve Menisküs yırtıkları tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

İÇ HASTALIKLARI (DAHİLİYE) UZM. DR. YÜKSEL ÖZKAN

Tıp eğitimini Gülhane Askeri Tip Akademi Tip Fakültesi'nde aldı. Sırasıyla Gölcük Devlet Hastanesinden emekli olup, Medar Gölcük, Çağın Göz Hastaneleri'nde görev alıp şu anda 25 yıllık Uzman hekim olarak Özel Konak Hastanesinde İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Endokrin bozuklukların (troid ve diyabet) tanısı ve tedavisi, Böbrek hastalıkları tanısı ve tedavisi, Romatolojik hastalıklarin tanı ve tedavisi, Kan hastalıkları, Sindirim sistemi hastalıkları ve Hiper tansiyon tedavisi ağırlıklı olarak öne çıkan hizmetler arasındadır.

21 Eki 2021 - 11:07 - Gündem

Muhabir Ayşe Uğuz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgün Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgün Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Özgün Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgün Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Özgün Kocaeli, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 324 32 40
Reklam bilgi


Anket Kocaelispor TFF 1.Lig'i kaçıncı sırada bitirir?