”3.OSB TEKNOLOJİ ZİRVESİ’ne katıldık…”

"Yeni Nesil OSB" hizmetleri sunmayı hedefleyen 20 OSB'nin ve aynı vizyonla yeni kurulan 5 OSB'nin üst seviye yöneticileri, teknoloji liderleri ve akademisyenler  bu yıl 3-5 Kasım tarihleri arasında KKTC'de düzenlenen "3’üncü OSB Teknoloji Zirvesi "nde bir araya geldi.

Yeni nesil OSB tanımını; "Hizmet kalitesini yükseltmek, bunu yaparken de kaynakları etkin ve verimli kullanmak amacı ile teknolojik imkanlardan ve verilerden ileri seviyede yararlanan, OSB”nin tüm paydaşlarının OSB yönetimi ile entegre olduğu sürdürülebilir bir alan" olarak yapan  OSB teknolojileri konusunda akla gelen ilk danışmanlardan olan Dijitohum kurucusu Engin Işık zirve öncesi söyledikleriyle zirve’nin önemini şöyle vurguluyor:

"Sektöre ve trendlere ışık tutan sunumların yapılacağı etkinlik; OSB teknolojilerine yönelik pazar lideri çözümleriyle, OSB teknolojileri konusundaki uzmanlığın en yüksek standartlarını temsil ediyor" .

Bu sözler temelinde,yenilikçi OSB'lerin liderleri, teknoloji uzmanları, akademisyenler  ve misafir konuşmacılar güncel deneyimlerini ve öngörülerini paylaşmak üzere OSB'ler için olağanüstü teknolojik altyapı sağlayan  Dijitohum'un zirvesinde bir araya geldi.

 

 

“Organizasyonel Dayanıklılık ve Sürdürülebilirlik” temasıyla düzenlenen ve online katılımla açılış konuşmasını KOSGEB”in yeni başkanı A.Serdar İbrahimcioğlu’nun yaptığı  zirve kapsamında;

●       Karbon Ayak İzi Çözümleri

●       Yeşil ve Dijital OSB (İkiz Dönüşüm)

●        OSB Yenilenebilir Enerji Yatırımları

●        Dijital OSB Çözümleri

●        Haberleşme Altyapıları ve Veri Merkezleri

●        OSB’ler İçin Özel Bulut Yazılımları

●       Kritik Altyapılarda Yeni Nesil Siber Güvenlik Teknolojileri

●       OSB’lerde Yeni Nesil İzleme ve Güvenlik Sistemleri”  konularında sunumlar yapıldı.

Senkron Energy Digital Services ve Schneider Electric şirketlerinin ana sponsor olduğu zirvede;

 Senkron Energy Digital Services ve Schneider Electric, SAMM Teknoloji, PlusClouds, Prolink , Juniper, TD Synnex  ve HPE gibi konusunda öncü teknoloji şirketleri ve akademisyenler sunumlarıyla yer aldı.

 

Öncü teknoloji şirketleri tarafından baktığımızda zirve teması kapsamında;

 Hewlett Packard Enterprise (HPE) şirketinden Uğurcan Özdemir "İş Sürekliliği İçin Yeni Nesil Veri  Depolama ve Sunucu Çözümleri" konusundaki  sunumunu yaptı.

Bu vb. sunumlarla beraber,  konusunda  deneyimli eğitmenlerden Özgüven Saymaz tarafından etkinliğin teması olan “Organizasyonel Dayanıklılık ve Sürdürülebilirlik” sunumu ve akabinde deprem konusunda ülkemizdeki saygın uzmanlardan olan  Prof. Dr. Şerif Barış tarafından işlenen “OSB’lerde Afet Dirençliliği ve Deprem Erken Uyarı Sistemleri” konusu büyük bir ilgiyle takip edildi.

4 Kasım Cumartesi akşamı yapılan ve  aşağıdaki içerikleri kapsayan(*) bölge müdürleri çalıştayıyla devam eden  zirve, 5 Kasım Pazar günü tamamlandı.

(*) OSB camiasının vizyoner bölge müdürlerinden Adana Hacı Sabancı OSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar tarafından “OSB Yazılım Projeleri” konusu, mali konulardaki yetkinliğiyle fark yaratan Nilüfer OSB Bölge Müdürü Mehmet Koçer tarafından “OSB’lerde Bütçe Disiplini” konusu, enerji altyapıları kurgularıyla öne çıkan Antalya OSB Bölge Müdürü İlhan Metin ve Bursa Teknoloji OSB Bölge Müdürü İlker Er tarafından “OSB’lerin Enerji Altyapısı” konusu, haberleşme hizmetleri konusundaki lider OSB’lerden olan ASO-1.OSB Bölge Müdürü Cüneyt Çalık tarafından “Haberleşme Hizmetleri Deneyim Paylaşımı” konuları bölge müdürleri çalıştayı kapsamında yer alan içeriklerin bazıları.

SONUÇ :

Günümüzde teknoloji; gelişim, ilerleme ve üretim için hayati önem taşıyor.  Bu olmadan şirketler rekabette geride kalıyor. Bu bağlamda Dijitohum, OSB'lerde dünya standartlarında teknolojik altyapılar kurarak Türkiye'nin gözde sanayi kuruluşlarının dijital bir geleceğe doğru yol almasına öncülük ediyor.

Sevgiyle ve Sağlıka Kalın

ncmCozdmr

Hüsnü Baysal’ın katkılarıyla

 

Kaynaklar :

Engin Işık
Dijitohum Kurucusu

linkedin.com/in/dijitohum

https://www.dijitohum.com.tr/

www paradergi com tr/sektorler/2023/11/02/yeni-nesil-osbler-teknoloji-zirvesinde-bulusuyor
Yeni nesil OSB'ler Teknoloji Zirvesi’nde buluşuyor

02.11.2023 13:35

GÜNCELLEME : 02.11.2023 13:35

sanayigazetesi com tr/sanayinin-devleri-osb-teknoloji-zirvesinde-bulusuyor/
Sanayinin Devleri, OSB Teknoloji Zirvesi’nde

Yayınlandığı Tarih 2 Kasım 2023, Fırat ÇELİK

sanayigazetesi com tr/3uncu-osb-teknoloji-zirvesi-kibrista-yapildi/
3’üncü OSB Teknoloji  Zirvesi Kıbrıs’ta Yapıldı

‘Yeni Nesil OSB’ hizmetleri vermeyi hedefleyen OSB temsilcileri, Kıbrıs’ta düzenlenen ‘3’üncü OSB Teknoloji Zirvesi’nde bir araya geldi.

Yayınlandığı Tarih 9 Kasım 2023, Fırat ÇELİK

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Necmi Özdemir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Özgün Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Özgün Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Özgün Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Özgün Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.
Kocaeli haber